
Denne lille ørkenbyen, som en gang bare var noen beduintelt og kameler, har etablert et PR-maskinere og en turistindustri som lenge virket ustoppelig. Høye bygninger, kunstige øyer og 7-stjernes hotell ble bygd i ekspresstempo.
Men så kom krisen på slutten av 2009. Dubai-krisen truer hele reisebransjen og har ført til at du nå kan få hotelluksus til halv pris.
Det er enkelt å være turist i Dubai. Turistinfrastrukturen er like påkostet som mange av de høye bygningene. De fleste snakker engelsk, men Dubai er muslimsk, og lokale lover og skikker bør respekteres. Unngå for eksempel å kysse offentlig eller være synlig beruset.
Visum
Norske statsborgere mÃ¥ ha gyldig pass og visum ved innreise til Forente arabiske emirater. Et 30 dagers “besøksvisum” utstedes pÃ¥ flyplassen ved ankomst. Man kan bli nektet innreise dersom man har et israelsk visa/stempel i passet.
Vaksine og helse
Drikkevann anbefales kjøpt på flaske. Sykehus har stort sett god standard.
Sikkerhet
Forente arabiske emirater er generelt et trygt reisemål. Kriminaliteten er relativt lavt. Det kan forekomme sandstormer.
![]()

Bestill hotell
Bestill leiebil
Bestill fly
![]()
Siste reiseartikler:
- 01/04/2012 • Overbooking kan være en gullgruve
- 11/04/2011 • Bangkok under vann
- 11/02/2011 • AirBerlin flyr til Los Angeles
- 11/01/2011 • Nytt lavprisflyselskap i Asia
- 10/18/2011 • Stopper Ã¥ fly til Filippinene
- 10/12/2011 • SAS med 11 nye sommerruter
- 09/06/2011 • Reisebrev fra Berlin
- 08/19/2011 • Godt valg i utlandet






